Landing page czy wiele stron– jak prawidłowo zaprojektować stronę www?

pobrane-25Jedna strona, na której będą wszystkie (lub prawie) treści na naszej stronie internetowej to dobry wybór, jeżeli nie oferujemy wielu produktów, a zależy nam na szybkim i skutecznym pozycjonowaniu. Inna zaletą landing page jest to, że odwiedzający mają dostęp do wszystkich najważniejszych komunikatów (informacyjnych, marketingowych), bez potrzeby klikania na dodatkowe linki. Jednak stosowanie wielu podstron także ma wiele zalet. Wszystko zależy od naszych potrzeb.

Zaprojektuj landing page

Konstrukcja landing page jest prosta, o ile posiadamy wiedzę z zakresu marketingu. Podstawowym wymogiem jest umieszczenie na samej górze strony najważniejszych informacji, tak aby zachęciły odwiedzających do pozostania na witrynie. Powinno znaleźć się tam także pierwsze  wezwanie do działania. Może to być przycisk nakłaniający do wypełnienia formularza kontaktowego lub zakupu produktu. Oprawa wizualna musi wspierać nasz cel i nakłaniać do dalszej interakcji.

Wiele stron

Wiele stron umożliwia nadanie stronie struktury, która może być nam potrzebna ze względu na frazy kluczowe użyte do pozycjonowania. Często (np. gdy jest to e-sklep) potrzebujemy, aby każdą z fraz skierować na oddzielną podstronę (kategorii lub produktu).

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>