Jak dobrze zaprojektować stronę www od strony marketingowej?

pobrane-27Projekt strony www powinien zawierać nie tylko wytyczne co do ilości podstron i układu treści, ale także spełniać wymagania stawiane przez strategię marketingową firmy. Podstawowym celem strony jest sprzedaż – produktów lub usług. Celem pośrednim może być pozyskanie danych teleadresowych od odwiedzających.

Sprawna sprzedaż – wezwanie do działania

Strona powinna zawierać wezwanie do działania (ang – CTA). Jest to odpowiednio skonstruowany element strony, który bezpośrednio nawołuje odwiedzającego do podjęcia danej czynności. Bez takiego wezwania, internauci o wiele mniej chętnie dokonują działania, na których nam zależy (np. zapisanie do newslettera, skorzystanie z formularza kontaktowego, zakup produktu). Przykładem wezwania do działania jest przycisk z napisem „Wypełnij formualrz”. Jednak nie sztuką jest umieścić na witrynie internetowej wezwanie do działania. Najważniejsze jest umieszczenie go w odpowiednim miejscu oraz nadanie mu właściwego wyglądu i treści.

Jak wezwać do działania?

Istotne jest to, kto stanowi nasza grupę docelową oraz to co naprawdę chcemy osiągnąć. Czasem warto umieścić kilka różnych CTA na stronie. Zazwyczaj jednak powinno to być to jedno CTA, którego odwiedzający nie będzie mógł zignorować, a tym bardziej przegapić.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>